Μέ φόρα από το Κύπελλο

16832366_1385042181555019_1835508010530478814_nΜε φόρα απο την κατάκτηση του τελικού του Κυπέλλου Πειραιά, το Κερατσίνι  φιλοδώρησε με 6 γκολ τον Αρη Αμφιάλης  (6-0), στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής του Β ομίλου της Α Πειραιά.

Με τον Βασίλη Σπάθα να κάνει 7 αλλαγές σε σχέση με τον τελικό, οι “Ροσονέρι”  εμφανίστηκαν εξαιρετικοί και δεν άφησαν κανένα περιθώριο στην ομάδα της Αμφιάλης.

Στο 27, ο Μαναριώτης είχε δοκάρι  σε σέντρα του Χονδρουδάκη απο δεξιά, αλλά στο 38, ο “Μάνα” έκανε το 0-1 ανοίγοντας τον χορό των γκολ.

Στο 32′ ο Άρης Αμφιάλης από την  πλευρά του είχε την μεγάλη του στιγμή στο ματς όταν το μακρινό σουτ του Βαλσαμίδη σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Μπότου.

Στο 40, ο νεαρός Χονδρουδάκης έκανε το 0-2 με σουτ και κάπως έτσι έληξε το ημίχρονο.

Στην επανάληψη, οι πρωτοπόροι του ομίλου έμοιαζαν ασταμάτητοι και πέτυχαν άλλα τέσσερα γκολ! Στο 57, με την κεφαλιά του Μαναριώτη σε μία φάση που ξεκίνησε απο τον Μάλλη ,έφτασε σε κεφαλιά του Φούντα και κατέηξε στον σκόρερ, ενώ  στο 78, σε μία παρόμοια φάση, αλλά με άλλους πρωταγωνιστές(Καμμένος σέντρα-κεφαλιά Μάλλη και  σουτ Χονδουδάκη)  έγινε το 0-4.

Ενα λεπτό μετά, ο  Μάλλης έβγαλε σέντρα και ο Μαναριώτηξς με τακουνάκι έκανε το 0-6, με τον 25χρονο φορ να σκοράρει καρέ γκολ για το 0-6 στο 78 απο ασίστ του Μάλλη.

ΑΡΗΣ: Τριανταφύλλου-Γαβριηλίδης-Λαγανάς-Πόλιας-Πλατσίδας-Βαλσαμίδης-Κασαρά(60 Χατζησεβαστός)-Βαρβάτος-Καρακυρίσιδης-Πιτσια-Χριστοφής

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ: Μπότος-Χονδρουδάκης-Καμμένος-Μητρόπουλος-Βαττής-Διάκος-Φούντας(58 Κιάφα)-Γκιάτης(46 Τρικαμηνάς)-Μαναριώτης-Νταουτάι(63 Μιχαλάς)-Μάλλης